baner wnetrza

baner wnetrza

czwartek, 4 sierpnia 2011

Projekt kiosku lotto- nowoczesna forma na ulicy

Architekci z warszawskiej pracowni WWAA przedstawili swój pomysł na projekt kiosku kolektury Lotto. Za kontekst przyjmując nieco kakofoniczny krajobraz warszawskiej ulicy, architekci uznali, że najlepszym rozwiązaniem jest sięgniecie po formę zdecydowane odcinającą się od tego, co można na tej ulicy zobaczyć, a zarazem uzupełnioną o funkcje, których w przestrzeni miejskiej często brakuje – miejsca odpoczynku czy spotkań.


Żaluzje kiosku mogą być wykonane ze sklejki jak lub litego drewna. Wnęki funkcjonalne w elewacjach wycinane są w nich metodą CNC, czyli za pomocą maszyny obsługiwanej numerycznie. Dzięki temu, bez zwiększenia kosztów produkcji, elewacja każdego z pawilonów może być inna i idealnie dostosowana do lokalizacji. Za każdym razem projekt można modyfikować – siedziska mogą pojawiać się od bardziej zacisznej strony pawilonu, miejsce na rower w najłatwiej dostępnej części elewacji, natomiast strona południowa obiektu powinna być możliwie maksymalnie zacieniona. W ten sposób każdy z kiosków Lotto ma być unikatowym, a jednak rozpoznawalnym obiektem. 


Podobnie jak elewacje, także wnętrze kiosku wykonane jest z drewnianych żerdzi, które tworzą ladę i ławkę ze stolikiem. Drewniane listwy mają nawiązywać do żerdzi ławek znanych z parków i skwerków. Sama bryła zaś – kostka o zaokrąglonych rogach i wyraźnych pionowych podziałach – a także dobór materiałów mają stanowić nawiązanie do tradycji warszawskiego modernizmu. Autorzy projektu zaznaczają jednak, że kioski mogą powstawać w całym kraju. Elementem, który będzie je wpisać w lokalny kontekst, może być rodzaj drewna zastosowanego do produkcji obiektu.

więcej na 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz